Протиградові системи. Тенденції та попередження

Повідомлення від affektua8 15.03.2021 0 Comment(s)

Розмова з експертом

Q: Що впливає на якість протиградових систем?

A: Характеристики і сукупне якість визначають три фактори: Проект, Компоненти і Монтаж. Якщо хоча б один з цих факторів поганий, система рано чи пізно проявить слабкість, може також завдати величезної шкоди. В існуючих в даний час умовах, які в майбутньому будуть тільки ускладнюватися, особливу увагу треба приділити якості компонентів.

Q: Яким було первісне призначення протиградових систем?

На початку у систем були переважно захисні функції. Вони проектувалися і будувалися виключно як захист від граду.

Q: Яка функція протиградових систем сьогодні?

A: Крім захисту від граду в даний час протиградові системи виконують також функцію опори для саджанців, служать в якості несучої конструкції системи зрошення і захисту від морозу, і виконують також функцію захисту плодів від сонячних опіків і УВ випромінювання. Крім цього, під час пізніх весняних заморозок розкриті протиградові сітки можуть викликати невелике збільшення температури навколишнього зони і в обмеженій кількості випадків можуть призвести до невеликого замерзання саджанців.

Q: Який вплив кліматичних змін?

A: Умови, в яких протиградові системи функціонують, стають все важче. Глобальне потепління викликає частіші і сильні пориви штормового вітру, який в свою чергу спричиняє виникнення більш рясних опадів, включаючи град. На відміну від попередніх десятиліть град падає також протягом весни і на початку осені. Одночасно, крупинки граду стають все більшими і «смертоносні». Це є наслідком того факту, що град падає разом з великою кількістю води. Протягом польоту в повітрі відбувається взаємне з'єднання і склеювання декількох градінок в одну і таким чином до землі доходять крупинки дуже великого розміру, а часто мають і неправильні форми.

Також, щоліта є хоча б один період часу з екстремально високими температурами і досить високим індексом УВ випромінювання. Протиградові сітки повинні захистити плоди фруктових дерев від сонячних опіків. Також, від сітки і інших пластмасових компонентів очікується, щоб вони протягом довгого часу зберігали своє якість.

Q: Чи існують ще якісь виклики для протиградової системи?

A: Звичайно. В першу чергу, інтенсивна посадка, яка практично робить з саджанців стіну. Кожен ряд саджанців є серйозне механічне перешкоду для вітру і під час грози з'являються величезні сили, які намагаються перекинути конструкцію, сили яким Протиградова система повинна ефективно протистояти.

Q: Чи існує якась класифікація, якісь різновиди протиградових систем?

A: Протиградові системи класифікуються, в першу чергу, за матеріалом, з якого зроблені колони. Існують системи з бетонними колонами, з комбінацією бетонних і дерев'яних колон. Перші з них (з бетонними колонами) є більше всіх нестабільними і можна сказати, що їх будівництво досить ризиковано, зокрема, якщо взяти до уваги кліматичні умови, які очікують нас в майбутньому. Найнадійнішими є системи з дерев'яними колонами. Втім, можна порівняти це з будівництвом. При землетрусі руйнуються тільки будинки, побудовані з так званих "міцних" матеріалів (бетон і цегла). Ніколи не руйнувався жоден дерев'яний будинок.

Q: Чи змінюється Протиградова система з плином часу?

A: Протягом часу компоненти системи, а самим тим і вся система, старіють і втрачають якість і продуктивність. Це, зокрема, найбільше стосується пластмасових компонентів і сіток, особливо тих, які ми «дешево» купили. Сітки поганої якості після закінчення декількох років стають ламкими і втрачають еластичність, навіть, якщо це на перший погляд не помітно. Однак, після осад у вигляді граду вони деформуються і втрачають свої первинні характеристики, навіть візуально стають простягнутими і не повертаються в своє початкове положення. Такі сітки або пластини в рішучий момент (при першій подальшої більшого навантаження) почнуть рватися і ламатися, що призведе до появи неправильних і непередбачені навантажень на систему. В такому випадку бог вам на допомогу.

Q: На що особливо треба звертати увагу?

A: Якість компонентів і системи в цілому стає важливим. Це має на увазі професійно розроблений проект, використання компонентів вищої якості і правильно виконаний монтаж. Зокрема, важливі якості і тривалий термін компонентів. Пластмасові компоненти і сітки повинні бути максимально стабілізовані для захисту від УВ випромінювання. У разі, якщо це не зроблено вони з часом стають безглуздими і навіть небезпечними.

Q: Какой срок эксплуатации хорошей противоградовой системы?

A: От противоградовой системы ожидается успешное выполнение своих функций не менее 25-30 лет. Каждая новая инвестиция в противоградовую систему в более кратком периоде времени (замена сеток или любых других компонентов) увеличивает производственные расходы и ослабляет вашу экономическую позицию на рынке.

Q: Когда и где сделана первая противоградовая система?

A: Первая противоградовая система, в современной форме, спроектирована и сделана в 1979 году в Австрий, провинция Штайерска. Она была сделана компанией „Фрустар“, являющейся и по сей день лидером в этой области. Надо сказать, что первые гектары противоградовой системы в Италии построены в 2001 году и, что все инженерные системы, воздвигнутые в первых несколько лет 21 века, возведены именно этой австрийской компанией.

Q: Что сказать в заключении?

A: С точки зрения пользователя и инвестора существуют две разновидности противоградовых систем: качественна и опасная. Выберите сами. Для противоградовых систем качество всегда является самым выгодным и дешёвым вариантом. Выберите систему, в которой дерево хотя бы частично присутствует. Потому что залогом является не только противоградовая система, но и весь фруктовый сад. Когда вы выбираете компоненты, ищите образцы, чтобы увидеть, попробовать и сравнить их.  Не покупайте плохие компоненты. Текущая экономия 10-15 процентов, в будущем может стоить вам дорого.

Leave a Comment